تفاوت در تجربیات درشرایط مختلف زندگی

خیلی جالبه که انسان ها هر کدوم تو شرایط مختلفی زندگی می کنند وبا انسان های مختلفی در ارتباطند. علاوه براین شرایط متفاوتی بر زندگیشون حاکمه. مثلا هر انسانی در یک شهر زندگی می کنه که اون شهر دارای آب وهوای خاصیه و گیاهان ومواد غذایی خاصی در اون منطقه رشد می کنند و به دلیل این آب و هوا و خوردن نوع خاص مواد غذایی از نظر طبع هم با هم متفاوت میشن. حالا فکر کن این اختلاف طبع باعث اختلاف سلیقه ونگرش به زندگی هم میشه. تازه ممکنه از نظر دین وروش جهان بینی هم متفاوت باشند.

بعد میبینی که لباس وپوشش اونها هم طبق آب وهوا تنظیم شده که اونم باعث میشه احساسشون از اون لحظات هم مختلف باشه در نتیجه تجربیات مختلفی به دست میارن.

با این تفاسیر و توجه به این تفاوت ها در می یابیم که تجربیات هر شخص برای شخص دیگه مفید میشه یا حداقلش اینه که خوندن و شنیدن اونها برای یه نفر دیگه جلب توجه می کنه والبته میتونه براش مثل یه راهنما و سرمشق باشه که به طبع براش سرگرم کننده هم هست.

 

اینطوریه که وقتی ما زندگینامه کسی رو می خونیم لذت میبریم ویا اینکه دلنوشته یه نفر رو می خونیم برامون جالبه.

بعدش اون داستان هایی که مثل زندگی ماست انگار احساس همدلی باشون می کنیم و دلگرم میشیم.

و اگه اون داستانها با زندگی ما فرق داشته باشه کنجکاو میشیم تا بیبینیم که اونها چه شرایطی داشتند وتو اون شرایط چه جوری زندگی کردن.

انگیزم از این نوشته این بود که خاطر نشان بشم که خیلی خوبه هر انسانی مطالب تو ذهنش ودلش رو بنویسه ویا حتی خاطرات زندگیش رو بنویسه که این هم براش یه سرگرمی ودرد دله وهم در آینده خودش با خوندنش لذت میبره ودیگران هم هر وقت اونو بخونن شاید براشون مفید باشه.

/ 0 نظر / 19 بازدید