وقت طلاست

 

چقدر برنامه برا انجام دادن دارم و کمبود وقت دارم. همین که بیدار میشم وبه کارهای روزمره ام میرسم دوباره وقت خوابم میرسه.

حالا یاد حدیثی از امام علی میافتم که گفته«وقت ها مثل ابرها در گذرند پس مهیا باشید تا از آن بهره مند شوید»

همچنین چند روز پیش تو مقاله ای اینترنتی خوندم که«سعی کنید از بین الطلوعین برای انجام کارهای مورد علاقتون استفاده کنید».

خدا هم حسابی سفارش کرده که بیداری در بین الطلوعین باعث افزایش روزی مادی و معنوی وازدیاد عمر میشه.

راستش من شدیدا طرفدار کارهایی هستم که با انگیزه انجام میشه و دوست دارم انسان در حین انجام کار لذت ببره و براش مثل یه تفریح باشه نه کار. 

به هر حال انجام یکسری کارها اجباریه و انجامش برا ادامه زندگی ضروریه وبه انتخاب شخص بستگی نداره. مثل زمانی که برا خوردن و خوابیدن وامثال اینها صرف میشه.

بنابراین کلی از زمان روز من رفته حساب میشه. با این وجود آیا وقتی برای من باقی میمونه که به کارهای مورد علاقه ام برسم. مثلا قرآن حفظ کنم . کتاب مذهبی بخونم. کتاب شعر و کتاب های تربیتی بخونم. ویا نقاشی و خطاطی کنم در حالی به شدت به این کارها علاقه دارم.

علاوه بر علاقه دوست دارم یاد بگیرم . راستش رو بخوای این روزا دست شاگردام کارهای هنری میبینم که از دیدن اون کارها لذت میبرم و دوس دارم منم چنین کاریو بلد باشم. امسال تو کلاسم یه شاگردی دارم که علاوه بر این که فوق العاده با اخلاق و درس خونه تو زمینه های هنری هم به شدت فعاله. (بافتنی میبافه ٬تزئینات خونه درست می کنه٬ کلیپس درست میکنه

). یا یه نفردیگه که علاوه بر درس خون بودن و کمک تو کارهای خونه تورشته ورزشی رتبه کشوری میاره.

 

اونوقت من از بی هنر بودن خودم خجالت میکشم.

 

حالا لازمه یکی بیاد زمان رو نگه داره. نذاره که ثانیه ها عبور کنند. البته من تنهاراه حلی که برای به دست آوردن زمان پیدا کردم بیداری بین الطلوعینه که اونم احتیاج به توفیق الهی وبرنامه ریزی داره.

منم به خدا توکل میکنم و جلو میرم واز خدای جبار (جبران کننده) خودم میخوام که بهم برای رسیدن به خواسته هام کمک کنه آخه خودش گفته:

«و من یتوکل علی الله فهو حسبه»

« هر کس بر خدا توکل کند خدا برای او کافیست».

/ 0 نظر / 24 بازدید